Regulamin Sesji Zdjęciowych ArmoArt Małgorzata Armo 2022

I. Ogólne informacje

1. W zależności od rodzaju wykonywanej sesji, sesje zdjęciowe mogą odbywać się w:

  • Głównym Studiu Fotograficznym ArmoArt Małgorzaty Armo przy ul. Warszawskiej 291 w Zielonki-Parcela,
  • Drugim Studiu Fotograficznym ArmoArt Małgorzaty Armo przy ul. Warszawskiej 295 w Zielonki-Wieś,
  • w lokacji wcześniej ustalonej z klientem.

2. Od poniedziałku do piątku (w godzinach 8:00-17:00) można się ze mną spotkać w Studiu Głównym, przy ul. Warszawskiej 291, gdzie wykonujemy również zdjęcia do dokumentów – wyjątkiem są dni w których odbywają się sesje zdjęciowe, dlatego aby mieć pewność, że będę do Twojej dyspozycji, przed wizytą skontaktuj się ze mną pod numerem tel. 506 089 528.

3. Sesje zdjęciowe wykonuję od poniedziałku do piątku oraz w wybrane soboty w godzinach wcześniej ustalonych z klientem.

4. Na wybraną sesję zdjęciową należy umawiać się z min. 2 tygodniowym wyprzedzeniem, z racji tego, że potrzebujemy czasu aby wypracować wspólną koncepcję na sesję zdjęciową oraz dopracować wszelkie kwestie dotyczące makijażu, fryzury czy doboru ubrań.

5. Zanim zarezerwujesz termin sesji zachęcam do zapoznania się z moim Portfolio, które jest dostępne na stronie www.armoart.com (galeria studio i plener oraz galeria reportażu), na moim fanpage FB /MalgorzataArmoFotografia/ oraz na miejscu w moim Studiu.

6. Zarezerwowanie terminu sesji, jest równoznaczne z tym, że zapoznałeś się z moim Portfolio i akceptujesz styl moich fotografii, w tym obróbki graficznej oraz akceptujesz Regulamin Sesji Zdjęciowych ArmoArt Małgorzata Armo 2022.

7. Każda z sesji ma swój niepowtarzalny charakter, dlatego też nie łączymy różnych sesji ze sobą np. sesji biznesowej z sesją rodzinną (można je wykonać jedna po drugiej, ale liczone są jako oddzielne sesje).

II. Przygotowanie do sesji zdjęciowej

8. Kilka wskazówek dla Pań – jeśli umawiamy się na sesję, czy to portretową, sensualną, brzuszkową, czy biznesową zależy mi na tym żebyś od samego początku czuła się jak najlepiej, dlatego przed samą sesją warto zadbać o kilka rzeczy. W przypadku ubrań oczywiście ich rodzaj dobieramy wspólnie do charakteru sesji i jeśli używamy Twoich prywatnych strojów najlepiej przywieź je do Nas w dniu sesji wyprasowane i na wieszakach. Co do obuwia najlepiej na samą sesję weź buty na zmianę pasujące do charakteru sesji. Oczywiście w przypadku niektórych sesji może nam być potrzebna specjalna bielizna (np. biustonosz w cielistym kolorze, albo z odpinanymi szelkami), ale takie rzeczy doprecyzowujemy wcześniej. W przypadku makijażu i fryzury, jest to zdecydowany MUST HAVE na sesjach zdjęciowych, dlatego oczywiście służę sporą bazą zaufanych wizażystek
i fryzjerek, które pomogą w doborze odpowiedniego makijażu i fryzury do wybranej sesji. Jeśli chodzi o manicure i pedicure to nie jest on wymagany, wystarczy, żeby paznokcie były przycięte i pomalowane bezbarwnym lakierem. I oczywiście im więcej odsłaniamy na sesji tym bardziej trzeba pamiętać o depilacji.

9. Kilka wskazówek dla Panów – tak jak w przypadku Pań należy pamiętać o tym żeby garderoba, która będzie używana na sesji zdjęciowej była wyprasowana i najlepiej żeby przyjechała do nas na wieszakach. W przypadku obuwia, sugerujemy żeby zabrać na zmianę wypastowane i pasujące do rodzaju strojów obuwie. Trzeba również zadbać o to by zarost na twarzy był odpowiednio „okiełznany”. Oczywiście i Panów zachęcamy do wykonania profesjonalnego makijażu, zwłaszcza jeśli chodzi o sesje biznesowe, gdyż to pozwala na ujednolicenie kolorytu skóry i zredukowaniu świeceń skóry do minimum. Nie należy zapominać również o domowym manicure, zadbane paznokcie to podstawa sukcesu.

10. Kilka wskazówek dla Rodziców – w przypadku sesji rodzinnych, czy dziecięcych oprócz typowych rad dla Pań i Panów, rodzice muszą pamiętać żeby zabrać ze sobą na sesję przede wszystkim dobre nastawienie, razem z mnóstwem uśmiechu i spokoju, bo im mniejszy model tym więcej nam wszystkim tego trzeba. Tak jak w przypadku pozostałych sesji rodzaj ubioru doprecyzowujemy wcześniej i oczywiście pamiętamy o zabraniu obuwia na zmianę.
W przypadku sesji noworodkowych, przed sesją dostajecie ode mnie szczegółowy wykaz rzeczy do zabrania, należy pamiętać, że tego typu sesje trwają długo (nawet do 3-4 godzin),
a czas trwania zależny jest od tego jak pracuje maluszek.

III. Zasady panujące podczas sesji zdjęciowej

11. Sesje zdjęciowe w Studiu – zarówno w jednym, jak i w drugim moim Studiu znajduje się wiele cennego sprzętu, jak i dekoracji, rekwizytów, czy garderoby, dlatego bardzo proszę każdego rodzica/opiekuna, żeby przez cały pobyt u mnie sprawował pieczę nad swoimi maluchami. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiada rodzic/opiekun.

12. W przypadku sesji zdjęciowych w studiu bardzo proszę o zabranie dla każdego, kto uczestniczy w sesji czystego obuwia – wyczyszczonego z zewnątrz, ale i z umytymi podeszwami, gdyż w przypadku pracy na tłach kartonowych, raz zabrudzone przez obuwie tło nie nadaje się już później do użytku. Zabrudzony kawałek tła zostaje odcięty – koszt 1 metra bieżącego kartonu to 30 zł (doliczane do ceny sesji).

13. Sesje zdjęciowe w plenerze – sesje w plenerze realizuję w różnych miejscach, począwszy od miejskich krajobrazów, a skończywszy na łąkach, lasach, czy różnego rodzaju zagajnikach, dlatego warto pamiętać o tym żeby zaopatrzyć się w kremy z filtrem, spreje na owady, lub komary, czy w inne specyfiki, które mogą się przydać w zależności od miejsca
w którym robimy zdjęcia. Oczywiście i w tym przypadku pieczę nad swoimi maluchami sprawują rodzice/opiekunowie.

14. Takie sesje jak: sesje portretowe, kobiece, sensualne, biznesowe to sesje skierowane, do jednej osoby. Natomiast sesje rodzinne, brzuszkowe, Mam Karmiących to typowe sesje skierowane do jednej konkretnej rodziny (rodzice + dzieci). W przypadku sesji noworodkowych, niemowlęcych, dziecięcych, urodzinowych w głównej mierze skupiam się na dzieciach, jednak na życzenie klienta wykonujemy również przy tych okazjach zdjęcia rodzinne (czyli rodzice + rodzeństwo).

15. Na sesjach rodzinnych, czy dziecięcych należy pamiętać, że istotnym elementem oprócz nastawienia samych rodziców, jest nastawienie Waszych pociech. Na większości sesji jesteśmy razem z asystentką i to my oprócz wykonywania zdjęć staramy się zrobić wszystko żeby Wasze pociechy wyszły na zdjęciach jak najlepiej, ale uśmiech dziecka do mamy, czy taty to coś czego nie da się tak łatwo nam skraść. Dlatego pamiętajcie, że na sesji nad nastawieniem Waszej pociechy pracujemy razem, ale to w głównej mierze Wasze zadanie. Jeśli dla Waszej pociechy sesja zdjęciowa to nowe doświadczenie, musicie pamiętać, że rekcja może być bardzo różna, od płaczu po śmiech i szaleństwa, dlatego zawsze doradzamy aby do Malucha podejść z dużą dozą spokoju i cierpliwości. Jeśli jest coś szczególnego,
o czym powinnam wiedzieć o Waszym dziecku, bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym fakcie przed sesją zdjęciową.

16. W przypadku sesji, w których uczestniczą małe dzieci, do ich zabawiania nie używamy telefonów, gdyż z doświadczenia wiem, że telefon często zamiast pomóc, może bardzo utrudnić pracę na sesji zdjęciowej z Wasza pociechą.

17. W przypadku sesji noworodkowych zdjęcia rodzinne (razem z Maluszkiem) wykonywane są na początku sesji, później tata, lub dziadkowie zabierają rodzeństwo.

18. Podczas sesji zdjęciowej nie wolno wykonywać zdjęć swoim prywatnym telefonem lub aparatem, bądź nagrywać filmów.

19.Do Waszej dyspozycji mam kilkanaście sukienek (w różnych kolorach) zarówno dla kobiet, jak i dziewczynek. Ponadto, posiadam bardzo duży wybór ubranek dla noworodków
i klika propozycji dla większych chłopców. W zależności od rodzaju sesji jaką wybierzecie, jest to opcja w cenie sesji, lub dodatkowo płatna.

20.W przypadku sesji sensualnych (buduarowych) nie zapewniam bielizny do sesji.

IV. Zakres obróbki graficznej i prawa autorskie

21. Do zakresu obróbki graficznej, w cenie sesji należy: korekta tonów skóry, rozjaśnianie cieni pod oczami, usuwanie zadrapań, siniaków, czy zmian skórnych (tj. krostki, trądzik), na życzenie klienki/klienta również wygładzanie zmarszczek, czy delikatna korekcja sylwetki.

22. Do zakresu obróbki graficznej, nie należy:

  • usuwanie osób ze zdjęcia, lub łączenie zdjęć (np. rodzice ze zdjęcia A, a dzieci ze zdjęcia B),
  • czyszczenie lub malowanie paznokci, usuwanie odrostów, usuwanie owłosienia,
  • zmiana koloru lub prasowanie garderoby, czy czyszczenie lub naprawianie obuwia.

Wszystkie wskazane powyżej elementy obróbki graficznej są możliwe, ale podlegają dodatkowej wycenie, z racji ich czasochłonność.

23. Wszystkie zdjęcia wykonane przeze mnie na sesji zdjęciowej podlegają ochronie przez przepisy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych i zostają przekazane klientowi do użytku prywatnego, w tym do publikacji w socjal mediach klienta, czy na jego/jej stronie internetowej.

24. Zdjęcia wykonane przeze mnie na sesji zdjęciowej nie mogą służyć do promocji
i reklamy innej firmy, chyba że ustalono inaczej
.

25. W myśl przepisów o prawach autorskich, bez mojej zgody, klient nie może sam ingerować w zdjęcia poprzez wprowadzanie takich zmian jak: nakładanie filtrów, korygowanie sylwetki osób znajdujących się na zdjęciu, czy dodatkowe wygładzanie zmarszczek, kadrowanie, zmiana zdjęcia z koloru na czarno-białe, itp.

V. Płatności, terminy i warunki

26. Cennik realizowanych przeze mnie sesji zdjęciowych możesz znaleźć na stronie www.armoart.com w zakładce „Oferta” oraz „Oferty Specjalne”, lub na miejscu u mnie
w Studiu. Jeśli chcesz zrealizować inny rodzaj sesji, która nie jest zawarta w „Ofercie”, lub
w „Ofertach Specjalnych” skontaktuj się ze mną pod nr tel. 506 089 528.

27. Każdy klient w ramach wybranego rodzaju sesji, może skorzystać z jednego z Trzech Pakietów (Silver, Gold, lub Diamond). Warunkiem skorzystania z wybranego pakietu, jest wpłata zadatku 100 zł podczas rezerwacji terminu sesji, gotówką na miejscu w Studiu lub przelewem na wskazany nr konta bankowego.

28. Pozostała część płatności (za wybrany Pakiet) regulowana jest w dniu sesji zdjęciowej, gotówką lub przelewem na wskazany nr konta bankowego.

29. W przypadku wybrania większej ilości ujęć (niż przewiduje wybrany Pakiet), dopłatę należy dokonać przelewem na wskazany nr konta bankowego lub gotówką w Studiu ArmoArt.

30. Klient otrzymuje zdjęcia do wyboru najpóźniej 2 dni po sesji zdjęciowej. Zdjęcia do wyboru przesyłane są przed obróbką graficzną, przez platformę Mafelo.pl.

31. Na wybór zdjęć klient ma 30 dni (licząc od dnia otrzymania zdjęć do wyboru na platformie Mafelo.pl). W przypadku wydłużenia okresu wyboru, klient zobowiązuje się do dopłaty kwoty zależnej od wysokości inflacji notowanej w miesiącu dokonania wyboru.

32. Klient otrzymuje obrobione zdjęcia (wersję elektroniczną oraz wersję drukowaną) po 21 dniach roboczych licząc od dnia zapłaty za całość zlecenia. Oczywiście czas te może ulec skróceniu, w zależności od ilości zleceń realizowanych w danym momencie.

33. Czas realizacji w przypadku wyboru dodatkowych fotoproduktów (tripleks, fotoalbum, fotoksiążka), czy produktów Wall Decor (fotoobraz, wydruk z akrylowym wykończeniem, dibond, fotoboard)) – do 4 tygodni, licząc od dnia zapłaty za całość zlecenia.

34. Projekt wybranego fotoproduktu np. fotoalbumu, czy fotoksiążki wysyłam do akceptacji w formie online, czas na wprowadzenie poprawek do projektu to 7 dni roboczych licząc od dnia otrzymania projektu. Do wydruku wybrany fotoprodukt jest wysyłany, po całkowitej akceptacji projektu przez klienta. Pamiętaj, że każda poprawka i zwłoka w akceptacji, czy wskazaniu poprawek do projektu wydłuża czas oddania gotowego produktu.

35. Usługa ekspres – istnieje możliwość otrzymanie zdjęć wcześniej, jednak taka opcja jest dodatkowo płatna. W przypadku skrócenia czasu do 5 dni roboczych +50% ceny pakietu,
a w przypadku skrócenia czasu do 2 dni roboczych +100% ceny pakietu.

36. Gotowe zdjęcia i fotoprodukty możesz odebrać na miejscu w Studiu ArmoArt przy
ul. Warszawskiej 291, Zielonki-Parcela lub mogę wysłać je za pośrednictwem firmy kurierskiej, jednak ta opcja jest dodatkowo płatna.

37. Nie ma możliwości zakupu zdjęć, których nie wybraliście oraz plików RAW.

38. Pakiet wszystkich Waszych zdjęć z sesji archiwizuję przez okres 6 m-cy, po tym czasie są one usuwane z dysku. Dlatego bardzo proszę, abyście swoje wersje elektroniczne pobrali, skopiowali i zabezpieczyli w taki sposób żeby ich nie stracić.

39. Osoby, którym zdjęcia zostały udostępnione w wersji elektronicznej przez Portal Mafelo.pl, mają 14 dni na ściągnięcie wybranych zdjęć (licząc od dnia ich udostępnienia), po tym czasie zdjęcia zostają usunięte z ww. Portalu.

40. O wszelkich zmianach terminów sesji prosimy informować osobiście lub telefonicznie 506 089 528, najpóźniej na dobę przed ustalonym terminem sesji zdjęciowej.

41. Każda osoba biorąca udział w sesji, ma prawo do udzielenia zgody lub jej nie udzielenia, na publikację zdjęć na mojej stronie internetowej i w moich social mediach, czy portfolio drukowanym – w przypadku osób niepełnoletnich wyrażenie zgody leży po stronie rodzica/opiekuna. Zgoda może być częściowa np. na publikację tylko na stronie www, lub bez podania imienia w social mediach. Taką zgodę możesz wyrazić pisemnie na miejscu
w Studiu przy ul. Warszawskiej 291, za pośrednictwem poczty elektronicznej, bądź przez uzupełnienie zgody na portalu Mafelo.pl.

42. Osoba rezerwująca termin sesji dobrowolnie podaje mi swoje dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail. Podane dane osobowe są niezbędne do właściwego kontaktu z klientem na każdym etapie realizacji wybranej sesji zdjęciowej, w tym stworzenia galerii online na portalu Mafelo.pl, za pośrednictwem którego przekazuję zdjęcia do wyboru i wyłącznie w tym celu będą przetwarzane. Powierzone dane osobowe nie zostaną udostępnione nikomu innemu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie wyżej wskazanych danych osobowych uniemożliwi skorzystanie z moich usług.