Może jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, że rok 2022 jest rokiem sesji wizerunkowych w ArmoArt, ale niewątpliwie tego rodzaju sesji wykonujemy obecnie najwięcej, tydzień w tydzień goszcząc ludzi, którzy wiedzą, że taka sesja jest po prostu dobrą inwestycją. Dzisiaj trochę o tym czym różni się sesja biznesowa od wizerunkowej i jak można rozbudować taką sesję na przykład o zdjęcia ze swojego miejsca pracy, czy produktów i jakie są tego korzyści.

Sesje wizerunkowe są dla wszystkich, którzy w swojej branży są twarzą i marką samą w sobie, czyli muszą być rozpoznawalni, transparentni, bo na nich opiera się cały sukces działalności. Wtedy dodatkowo, poza zdjęciami w studio (często z wykorzystaniem pewnych charakterystycznych dla branży rekwizytów) można wykonać zdjęcia w miejscu pracy, podczas pracy, fotografie produktów, co składa się na swoisty reportaż, który daje ogromną ilość możliwości wykorzystania. Nasi klienci lubią zajrzeć za kulisy, zobaczyć, jak wygląda codzienna praca, ale przede wszystkim przy wyborze konkretnego usługodawcy kierują się tym, co mogą zobaczyć, czyli tym, co im zaprezentujemy. Profesjonalna sesja już na pierwszy rzut oka daje pozytywny, profesjonalny odbiór i na tym nam właśnie zależy. Kiepskie zdjęcia mogą naprawdę zniechęcić, a nie brakuje ich nawet u świetnych specjalistów wielu branż na stronach www i w social mediach, prawda? Wszyscy jesteśmy wzrokowcami i wierzymy przeważnie w to, co widzimy. Nie ma co walczyć z tym faktem, ale lepiej go zaakceptować i… wykorzystać do budowania swojego mocnego wizerunku! 🙂

W ArmoArt mamy wszystkie narzędzia plus doświadczenie, aby takie profesjonalne sesje wizerunkowe wykonać. Jeśli chodzi zaś o finanse, to ceny są tak różnorodne, że właściwie każdego stać na to, aby zdecydować się na taką inwestycję. Zresztą koszty sesji często można dosłownie „wrzucić w koszty”, ponieważ wystawiamy faktury VAT. 😉

Poniżej kolejna galeria zdjęć z sesji wizerunkowych w studio. Ciekawe, czy zgadniecie, czym zajmują się ich bohaterowie?

Ten Pan z bardzo szerokim nieskazitelnym uśmiechem jest wizytówką samą w sobie, proszę mi wybaczyć takie określenie, ale jako przedstawiciel branży implantologii to właśnie taki wizerunek uważałam za najbardziej trafiony i zachęcający.

Pan z okularami vr to specjalista branży sztucznej inteligencji, wykładowca zajmujący się tak zwaną etyką sztucznej inteligencji. W obu przypadkach „wyjście z twarzą”, pokazanie szerokiemu audytorium swojego wizerunku i bycie rozpoznawalnym jest istotnym elementem pracy.

A czym różni się sesja biznesowa od wizerunkowej?

Oba rodzaje sesji służą kreacji swojego wizerunku. Sesje biznesowe obejmują na przykład pracowników szerszych struktur, jak korporacje, duże firmy. Oczywiście i tu ważna jest osobowości i wydobycie jej na zdjęciu, ale liczy się taka „biznesowa mowa ciała”, stąd pozycje na takich sesjach są bardzo podobne w odróżnieniu od sesji wizerunkowych, które mogą być bardziej dynamiczne. W sesjach korporacyjnych zespół tworzy jedną, spójną całość, wszyscy powinni zachować jednak dość oficjalny, elegancki styl ubioru, a na sesjach wizerunkowych może być trochę luźniej, zgodnie z tym, czym zajmuje się fotografowana osoba. To tak po krotce, ale na tym polegają te najważniejsze różnice, chociaż cel jest zawsze jeden i ten sam, czyli poprawić odbiór u klientów / kontrahentów i sukces w biznesie!

Jeśli macie pytania lub przemyślenia, zapraszam do dodawania komentarzy pod wpisem i do kontaktu telefonicznego – konsultacja jest bezpłatna, a może rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości!

Zapraszam na sesje i życzę dużo SUKCESÓW, bo powodzenie w pracy dodaje skrzydeł każdemu z nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *