Ludzie, to najstarszy temat fotograficzny i naturalnie portrety bliskich sercu osób nabierają szczególnej wartości. Ile twarzy, ile rodzin, ile uśmiechów i relacji, tyle portretów. Dla mnie najważniejszym elementem jest pokazanie emocji i utrwalenie ich na zawsze! Bo fotografie są… wieczne!

Czasem jestem zapytywana o to, czy każdy portret podlega retuszowi. 🙂 Oczywiście tak, bo obróbka to część pracy fotografa, ale te zabiegi nie służą poprawianiu rzeczywistości, ani schlebieniu bohaterowi zdjęcia. Jest to konieczne, aby wydobyć wielowymiarowość fotografii, która przecież jest płaska, a chodzi o nadanie jej trójwymiarowości. Nie retuszuję na przykład zmarszczek mimicznych, bo one nadają przecież życia, powoduje w widzach pozytywne odczucia. Dlatego możecie śmiało zdać się na mnie, moje wyczucie i wiedzę zarówno tą praktyczną, jak i teoretyczną. Fotograf zawsze w pewien sposób przekłada rzeczywistość taką, jaka jest na dwuwymiarowy język wizualny zdjęć.

Popatrzcie na rodzinne fotografie moich bohaterów! Pełno na nich emocji, radości i miłości w oczach. Takie ujęcia nie podlegają retuszowi 😉 Dobre relacje są cenne ponad wszystko…

Zapraszam na sesje nawet w dużych gronach rodzinnych do studia ArmoArt 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *