Przed sesją noworodkową wielu rodziców ma wątpliwości, czy to aby bezpieczne oraz jak należy przygotować się do takich zdjęć. Faktycznie, praca z noworodkami wymaga sporej wiedzy, ale właśnie dlatego korzystam ze szkoleń i wiedzy osób, które wiedzą o maleństwach wszystko! Bardzo ważne jest dla mnie, aby zarówno dzieciątko, jak i rodzice, czuli się w moim studiu komfortowo.

Bardzo dobrze, jeśli przed sesją jest czas, aby razem usiąść, porozmawiać, opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, wyjaśnić wątpliwości, zbudować zaufanie, bo tak zwana „chemia między ludźmi” ułatwia współpracę. Jeśli jednak rodzice nie mogą dotrzeć do Nas przed samą sesją osobiście wszystkie wątpliwości rozwiewamy dostarczając w formie elektronicznej  Poradnik – jak przygotować się do sesji noworodkowej oraz specjalnie przygotowaną Ankietę noworodkową (która pozwala Nam maksymalnie przygotować się do sesji zdjęciowej). Dodatkowo, w każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji czy to telefonicznie, czy mailowo http://armoart.com/kontakt/ 🙂

Oczywiście zawsze moje studio jest przygotowane na moich najdelikatniejszych klientów, dbam o higienę, ciszę, miejsce do przewijania, w czasie sesji nikt nie może wejść do atelier. Ważny jest odpowiedni sposób asekuracji, przenoszenie, i pozycjonowania dziecka, czyli po prostu jego bezpieczeństwo. Nie uginam się pod żadną presją, aby ułożyć maleństwo w jakiś sposób jeżeli wiem, że nie jest to dla niego komfortowe. Istotne jest również samo otoczenie – temperatura, czystość, cisza, światło, gdyż maluszek jest delikatny i nie lubi zbyt wielu bodźców na raz. Noworodek wymaga ciepła, bo szybciutko się wychładza. Ujęcia gołych stópek i plecków nie mogą być okupione wyziębieniem dziecka. Dlatego zawsze utrzymuję odpowiednią temperaturę w studio. Wszystkie akcesoria typu koce, narzutki, poduchy muszą wylądować w praniu po jednej sesji, więc nie musicie mieć obaw, że ubranka są niesterylne. Naprawdę zależy mi na tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, bo to wszystko ma wpływ na efekty sesji!

A teraz kilka praktycznych wskazówek!

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Sesje noworodkowe wykonuje się najlepiej od 5-tego do 14-tego dnia życia maluszka (maksymalnie do trzeciego tygodnia). W tym czasie dziecko nie zauważa jeszcze zmiany otoczenia (gdyż większą część dnia przesypia), a sama sesja nie jest dla malucha w żaden sposób uciążliwa.

Co zabrać na sesję?

– zestaw pieluszek jednorazowych oraz tetrowych,

– smoczek (nawet jeśli maluszek jest „niesmoczkowy”),

– zapas mleka,

– kocyk, którym jest przykrywane dziecko.

Dla rodziców i rodzeństwa:

– obuwie na zmianę,

– białe i czarne t-shirty oraz jednolite spodnie np. jeansy,

– coś do jedzenia (kawę, herbatę i wodę zapewniamy na miejscu).

Wszystkiego rodzaju ubranka, opaski, czapeczki i gadżety niezbędne do sesji posiadamy na miejscu w studio!

Ile trwa sesja?

Standardowa sesja zdjęciowa trwa około 2 godzin, jednak w zależności od humoru maluszka (ile potrzebuje czasu na jedzenie, kołysanie i zasypianie) może się przeciągnąć nawet do 4 godzin, dlatego warto mieć przy sobie coś do zjedzenia, ale jeśli nie macie – coś na pewno znajdziemy na miejscu, nie martwcie się.

Jeżeli zdjęcia rodzinne (wspólnie z maleństwem) wykonywane są z rana to robimy je pod koniec sesji. W przypadku sesji wykonywanych późnym popołudniem zdjęcia rodzinne wykonujemy w pierwszej kolejności.

Oczywiście niektóre szczegóły samej sesji zdjęciowej mogą ulec zmianie. Ale po to tutaj jesteśmy, żeby wspólnie wypracować najbardziej optymalne rozwiązania dla Ciebie i Twojej rodziny 🙂

Efektem sesji są absolutnie wyjątkowe zdjęcia Waszego maleńkiego serduszka, które są niezapomnianą pamiątką na całe życie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *